Anul şcolar 2005/2006

 

         PRIMA PAGINĂ


- Sorin Salcu a făcut parte din echipajul judeţului Alba, care a obţinut locul V, la concursul naţional de electronică.

- locul I ,Gabriela Capătă, Chimie experimentală, faza judeţeană
- locul II, Andrei Dăneţ, Chimie experimentală, faza judeţeană
- locul II, Maria Neag, Chimie experimentală, faza judeţeană
   pregătiţi de profesor, Maria Boca

- locul III, Echipajul şcolii, concursul judeţean "Prietenii Pompierilor"
   pregătiţi de profesor, Emil Aldea

- Participări cu succes la Cangurul şi Eurojunior


Anul şcolar 2006/2007


- Locul I, SANITARII PRICEPUŢI, faza locală
   Pregătiţi de profesor, Corina Măniuţ

- Locul I, Andreea Ancuţa, clasa a VII-a B, Sesiunea de comunicări "Triada zilei de 9 Mai"
- Menţiune, Laura Radu, clasa a VII-a B, Sesiunea de comunicări "Triada zilei de 9 Mai"    Pregătiţi de profesor,
Eneea Răulea


- Menţiune, SANITARII PRICEPUŢI, faza judeţeană
   Pregătiţi de profesor, Corina Măniuţ

Anul şcolar 2007/2008


- Menţiune specială, Dupu Cătălina, clasa a IV-a B, Concursul Naţional Eurojunior

Pregătită de īnvăţător, Bunea Olivia

 

- Participare la Sesiunea de comunicări ştiinţifice, dedicată zilei de 24 ianuarie 1859: Crăciun Cristian, Suciu Sergiu, clasa a VIII-a A

Pregătiţi de profesor, Eneea Răulea

- Locul I, Horaţiu Voina, clasa a VIII-a A, Concursul de Lb. Engleza “Speak Out”- faza pe şcoală
- Locul II, Radu Laura, clasa a VIII-a B, Concursul de Lb. Engleza “Speak Out”- faza pe şcoală
- Locul III, Cazacu Sergiu, clasa a VII-a C, Concursul de Lb. Engleza “Speak Out”- faza pe şcoală
- Locul I, Horaţiu Voina, clasa a VIII-a A, Concursul de Lb. Engleza “Speak Out”- faza zonală(Sibiu)
- Locul II, Radu Laura, clasa a VIII-a B, Concursul de Lb. Engleza “Speak Out”- faza zonală(Sibiu)
Pregătiţi de profesor, Marcu Voichiţa
 

- Calificare la faza internaţională  a concursului "Ziua Sigurantei pe Internet 2008", echpajul Salcu Sorin şi Fulea Flavius, clasa a VIII-a B
Pregătiţi de profesor, Eneea Răulea

- Locul I, SANITARII PRICEPUŢI, faza locală
   Pregătiţi de profesor, Corina Măniuţ


- Locul III, Mărginean Claudiu, clasa a VIII-a B, Mesajul Meu Antidrog- publicaţie WEB- faza judeţeană
Pregătit de profesor, Eneea Răulea


Anul şcolar 2008/2009


-Locul I şi II, formaţiilede dans

Pregătiţi de profesor, Dragomir Ana

 

- Locul II ,  Patachi Ioana, clasa a XI-a, Sesiunea de comunicări dedicată celor 150 de ani de la Unirea Principatelor Romāne-fază zonală

- Locul III ,  Paștiu Delia, clasa a XI-a, Sesiunea de comunicări dedicată celor 150 de ani de la Unirea Principatelor Romāne-fază zonală

- Mențiune , Natia Mihaela & Cornea Alexandra, clasa a VIII-a C, Sesiunea de comunicări dedicată celor 150 de ani de la Unirea Principatelor Romāne-fază zonală
Pregătiţi de profesor,
Răulea Eneea


- Locul II, Patachi Ioana, clasa a XI-a, Concursul Naţional - Mesajul Meu Antidrog- Eseu literar- faza judeţeană
Pregătită de profesor, Eneea Răulea
 

Anul şcolar 2009/2010

-Locul I , Tollabi Sara Mania, clasa a IX-a, Sesiunea de comunicări dedicată celor 151 de ani de la Unirea Principatelor Romāne-fază zonală

-Locul II , David Andreea Marina, clasa a IX-a, Sesiunea de comunicări dedicată celor 151 de ani de la Unirea Principatelor Romāne-fază zonală
Pregătiţi de profesor,
Răulea Eneea